Tworząc “Na Szlaku” kreujemy przestrzeń, gdzie młodzi ludzie bezpiecznie spędzą wakacje, budując relacje z rówieśnikami. 

My stwarzamy do tego sprzyjające warunki – pod namiotami, w domkach czy na łódkach.

Co nas wyróżnia
Dzięki niewielkim grupom możemy nawzajem poznać się z naszymi podopiecznymi i budować obozową społeczność. To pozwala nam zatroszczyć się o uczestników i ich potrzeby, a młodym ludziom daje szansę na stworzenie relacji i wieloletnich przyjaźni. 

Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa obozowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć się z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie. Nie unikamy sytuacji trudnych – wręcz przeciwnie – pokazujemy je, nazywamy i razem z młodymi ludzi szukamy rozwiązań. Pokazujemy naturalne konsekwencje naszych działań, ale też pozwalamy je odczuć.

Relacje bez presji. Czyli jaka jest nasza misja

„Na szlaku” to miejsce stworzone z myślą o nastolatkach, bo w tym wieku to właśnie grupa rówieśnicza staje się dla kluczowym środowiskiem rozwoju. Kiedy jednak znaczna część życia przeniosła się do Internetu, my chcemy wspierać młodych ludzi w budowaniu relacji opartych na wspólnym spędzaniu czasu i działaniach w realu. I to właśnie dzieje się na naszych obozach. 

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że to co daje młodym ludziom poczucie bezpieczeństwa, to odpowiedzialni dorośli, którzy wyznaczą granice, szanując podmiotowość nastolatków. Podczas naszych wyjazdów dorośli są częścią społeczności, opiekunami, a nie „tylko” wychowawcami. Rozmawiają z uczestnikami, towarzysząc im w obowiązkach i zabawie, tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń i umiejętności. Dzięki temu młodzi ludzie mogą rozwijać swoją samodzielność i poczucie sprawstwa. 

Wierzymy, że tworzone przez nas obozy są dobrym startem w dorosłość, przygotowaniem do pierwszych samodzielnych wyjazdów i nauką odpowiedzialności. Wspólnie tworzymy listy zakupów, a potem gotujemy i po sobie sprzątamy, podczas zebrań i kręgów rozmawiamy i decydujemy czym będziemy się zajmować.

Trwają zapisy na obozy zimowe 2024