Do udziału w grupie terapeutycznej zapraszamy młodych ludzi w wieku 17- 19 lat którzy:
- przeżywają trudności w relacjach z innymi ludźmi – czują się nierozumiani,
- mierzą się z poczuciem odrzucenia, bycia ocenianym,
- są nieśmiali, wycofani,
- mają trudność by odnaleźć się w grupie rówieśniczej,
- odczuwają lęki, obniżony nastrój, brak satysfakcji ze swojego życia,
- doświadczają problemów szkolnych związanych ze spadkiem motywacji do nauki, trudności w komunikacji z rówieśnikami i nauczycielami,
- doświadczają problemów związanych z życiem rodzinnym,
- chcieliby lepiej poznać i zrozumieć siebie
- znaleźć dla siebie miejsce pełne życzliwości, zrozumienia i akceptacji.
Grupa nie jest dedykowana osobom z Zespołem Aspargera.
Udział w grupie terapeutycznej poprzedzony jest spotkaniem z psychologiem, na które zapraszamy uczestnika zajęć wraz z rodzicami (w przypadku osób niepełnoletnich). Celem konsultacji jest rozpoznanie indywidualnych potrzeb uczestnika. Po konsultacji uczestnik zostanie zakwalifikowany do udziału w grupie lub zostanie mu zaproponowana inna forma wsparcia na terenie Warszawy.
Grupa ma charakter półotwarty co oznacza, że możliwe jest dołączanie nowych uczestników w trakcie jej trwania.
Udział w grupie jest nieodpłatny. Projekt “Dobrze, że jesteś 2021/2022! Grupa terapeutyczna dla młodzieży w wieku 17 – 19 lat ” jest współfinansowany ze środków M. St. Warszawa.
Spotkania będą odbywały się w każdy czwartek, w godzinach 17:30 – 19:30 w okresie od października 2021r. do czerwca 2022r.
Prowadzący:
Konrad Nowak – Psycholog i psychoterapeutą. ukończył Wydział Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wykształcenie psychoterapeutyczne zdobył kończąc całościowe szkolenie w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, jest w trakcie certyfikacji EAGT (European Association for Gestalt Therapy). Prowadzi psychoterapię młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuje również jako psycholog w jednym z Warszawskich Liceów.
Martyna Korejwo – Psycholog, ukończyła studia na wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją kliniczną dziecka. Trenerka umiejętności społecznych, od wielu lat związana z Warszawskimi organizacjami pozarządowymi w których prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Pracuje w oparciu o nurt Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach z zakresu którego ukończyła szkolenie I stopnia. Obecnie jest w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii w Szkole Psychoterapii DIALOG
Zapisy:
Zgłoszenia do udziału w grupie terapeutycznej przyjmujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego online:
W ciągu kilku dni po wypełnieniu formularza psycholog skontaktuje się w celu umówienia na konsultację.
Konsultacje umawiane są w kolejności zgłoszeń.