Zaproszenie w formie listu od Wujka Błażeja i Cioci Martyny

W tym roku 12 Nastolatków wraz z dwójką dorosłych wybierze się spędzać razem wakacje, w Mazurskim Gospodarstwie Chmielewo  nad jeziorem Bełdany. To bardzo kameralny wyjazd, w którym stawiamy na bliskie relacje, swobodę, spontaniczność, wspólne tworzenie planów, samodzielne szykowanie posiłków, wycieczki bliższe i dalsze, kąpiele w jeziorze i wieczory przy ognisku.

Nie możemy się już doczekać!

Wujek Błażej i Ciocia Martyna 

Dla kogo?

Do udziału w obozie zapraszamy nastolatków w wieku 12 – 15 lat.

W wyjeździe weźmie udział 12 osób.

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia.

Kiedy?

Na letnią Wyprawę na koniec lata zapraszamy od 23  do 29 sierpnia 2020 roku.

Gdzie?

Nastolatki wraz z wychowawcami zamieszkają we wsi Wólka koło Rucianego – Nidy w Gospodarstwie Chmielewo.

O obozie

Podczas wyprawy będziemy spędzać wspólnie czas bez pośpiechu, odpoczywając i korzystając z otaczającej nas przyrody. To nastolatki razem z wychowawcami będą twórcami tego co się wydarzy. W ruch pójdzie wyobraźnia, wspólne planowanie, organizowanie i współdecydowanie.

Dni spędzimy odpoczywając, bawiąc się i snując wspólnie plany. Razem ustalimy co i kiedy dokładnie będziemy robić. Wierzymy, że to dzieci, wspólnie z wychowawcami,  najlepiej zaplanują swój czas. Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej, spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. Na pewno nie zabraknie nam czasu na częste kąpiele w jeziorze, spacery po okolicznych polach i lasach, gry terenowe i różne zabawy. Odwiedzimy też pewnie ciekawe miejsca w okolicy.

Podczas obozu część posiłków będziemy szykować wspólnie z produktów zakupionych w okolicznych sklepach.

Co jest dla nas ważne

Ważne są dla nas relacje, szacunek i zaufanie. To one stanowią to, co najcenniejsze podczas każdego wyjazdu – o wiele ważniejsze niż atrakcje i zaplanowane działania. Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć się z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie. Nie unikamy sytuacji trudnych – wręcz przeciwnie – pokazujemy je, nazywamy i razem z dziećmi szukamy rozwiązań. Pokazujemy naturalne konsekwencje naszych działań, ale też pozwalamy je odczuć.

Ważna jest dla nas otwarta komunikacja i zachęcanie dzieci do mówienia o swoich potrzebach, emocjach i oczekiwaniach. Pozwalamy sobie odczuwać emocje i te radosne, ale też te trudne i smutne.

Podczas wyprawy zależy nam na tym żeby być razem tu i teraz z otaczającymi nas ludźmi. Stawiamy na bliskość natury, swobodę w zabawie, a czas wypełniają nam codzienne proste czynności i obowiązki, które są odpowiedzialnością nas wszystkich. Uczymy się dbać o siebie,  o swoje rzeczy, o najbliższe otoczenie i o innych członków grupy. Sami pakujemy swoje rzeczy, sprzątamy, szykujemy posiłki, sami ustalamy zasady i dbamy o ich przestrzeganie.Znaczną część aktywności będziemy ustalać wspólnie, korzystając z propozycji wszystkich członków grupy, a także odpowiadając na bieżące potrzeby.

Jesteśmy otwarci na zmianę planów i sporą elastyczność w zależności od tego, co w danym momencie dla naszej grupy będzie najważniejsze. Czasami warto porzucić na chwilę wcześniejsze plany, żeby móc przeżyć coś jeszcze bardziej wartościowego.

UWAGA! Na obóz nastolatki nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów. Nie zabieramy również kieszonkowego.

Zależy nam na tym, by maksymalnie dużo czasu spędzać razem na wspólnej zabawie i przeżywaniu różnych wrażeń. Z naszego doświadczenia wynika, że elektronika czasami w tym przeszkadza. Stąd decyzja o nie zabieraniu jej przez dzieci na obóz.

UWAGA! Obóz “Wyprawa na koniec lata”  to działanie o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku letniego. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni , w której prowadzimy również typowe działania skierowane na pomoc psychologiczną.


Spotkanie informacyjne dla rodziców

Rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne online 24 lipca 2020 o godzinie 19:00.

Opiekunowie

Podczas obozu nastolatkami opiekować będzie się dwójka wychowawców.

Dla nas największą wartością są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców.

Błażej Puziak – psycholog, trener i psychoterapeuta. Ukończył 4-letnie całościowe szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Na co dzień prowadzi psychoterapię indywidualna i grupową młodzieży i osób dorosłych. Jest zaangażowany w ruch szkół wolnych i demokratycznych. Od 10 lat współpracuje z Fundacja Bullerbyn. Prowadzi konsultacje i warsztaty dla rodziców oraz autorskie programy rozwoju osobistego. Lubi podróżować, a każdą wolną chwilę spędza pod żaglami.

Martyna Korejwo- Trener umiejętności społecznych, od wielu lat związana z Warszawskimi organizacjami pozarządowymi w których prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ukończyła szkolenie 1 stopnia Integracji Sensorycznej, kurs 1 i 2 stopnia terapii ręki, metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz modelu pracy terapeutycznej dzieci i młodzieży w ramach treningu zastępowania agresji. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Powiślańskiej Fundacji Społecznej oraz Zakładzie Wczesnej Interwencji Psychologicznej Instytutu Matki i Dziecka. Uwielbia poznawać nowe miejsca i nowych ludzi.

 Opłaty

Opłata za udział w obozie wynosi 1 659 zł (przelewem) + 80 zł (w gotówce, składka do wspólnej kasy)

Opłata obejmuje

 • zakwaterowanie w Gospodarstwie Chmielewo, w miejscowości Wólka koło Rucianego- Nidy,
 • wspólny przejazd i powrót pociągiem lub busem,
 • produkty, z których nastolatki będą przygotowywały wspólnie śniadania i kolacje przy wsparciu wychowawców,
 • obiady w formie cateringu
 • opiekę doświadczonych wychowawców,
 • spływ kajakowy,
 • ubezpieczenie NNW.

Obóz “Wyprawa na koniec lata” jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Zaliczkę za udział w Wyprawie w wysokości 500 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji.Po tym terminie rezerwacja wygasa, a na zwolnione miejsce zapraszane są osoby z listy rezerwowej.

Projekt “Wyprawa na koniec lata!” nie jest usługą hotelarską, ani imprezą turystyczną. W związku z tym do opłacenia udziału, może nie być możliwe użycie tzw. bonu turystycznego.

Kwotę pozostałą do zapłaty należy wpłacić do 15 lipca 2020.

Zapisy

Rodziców zapraszamy do wypełnienia Formularza zgłoszeniowego online.

Liczba miejsc jest ograniczona.

W ciągu kilku roboczych po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy do Was potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Regulaminu projektu “Wyprawa na koniec lata”

Kontakt

Martyna Korejwo, tel.539 657 771

Błażej Puziak, tel. 510 901 158

e- mail: pracownia@polpietro.org

Dokumenty do pobrania

 1. Regulamin projektu “Wyprawa na koniec lata!”
 2. Lista ekwipunku 2020.
 3. Karta kwalifikacyjna uczestnika.
 4. Karta Informacja o dziecku 2020.
 5. Oświadczenie dane osobowe.
 6. Oświadczenie w związku z covid-19.