W tym roku nowość! Ruszamy na kajaki! W ciągu wspólnego tygodnia będziemy przemierzać kajakami rzekę, a naszym domem staną się namioty. Podczas wyprawy będziemy razem mieszkać, pływać, gotować, poznawać, bawić się i przeżywać przygody. Czeka na nas woda, las i mnóstwo czasu spędzonego z innymi ludźmi. 

Nie możemy się już doczekać!

Dla kogo?

Do udziału w Wyprawie zapraszamy dzieci w wieku 12 – 16 lat.

W obozie weźmie udział 12 osób.

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia.

Kiedy?

Wyprawa “Kajakiem po Hańczy” odbędzie się w terminie od 4 do 10 lipca 2021 roku.

O obozie

Naszą wyprawę rozpoczniemy w okolicach miejscowości Czerwony Folwark, skąd ruszymy 7 kajakami w dół Czarnej Hańczy. Wychowawcy którzy pojadą na obóz posiadający doświadczenie w wielodniowych spływach kajakowych. W trakcie wyprawy będziemy nocować na campingach znajdujących się na trasie spływu. Będziemy spać w namiotach.

Każdego dnia po śniadaniu i spakowaniu namiotów będziemy ruszać w trasę wiodącą przez lasy i pola, korzystając z opalania, kąpieli i wspólnych rozmów. Po południu dopłyniemy miejsca kempingowego. Czasem będziemy zatrzymywać się w bardziej dzikich miejscach żeby doświadczyć odgłosów lasu, trzasku samotnego ogniska i umyć się w rzece. Pomysły na wieczory ustalimy wspólnie i będziemy je spędzać tak, jak razem będziemy mieli ochotę

Dajemy sobie prawo do pewnej elastyczności w dostosowaniu czasu pływania do warunków pogodowych i potrzeb grupy. Może być tak, że jedno dnia pływać będziemy do wieczora innego natomiast tylko kilka godzin lub w ogóle zostaniemy na kempingu żeby spędzić czas w grupie i skorzystać z otaczającej nas przyrody. 

Posiłki oraz wszystkie przegryzki i przekąski przygotowywać będziemy wspólnie  Skorzystamy z produktów zakupionych w okolicznych sklepach.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa w wyprawie mogą wziąć udział jedynie osoby potrafiące pływać.

Co jest dla nas ważne

Ważne są dla nas relacje, szacunek i zaufanie. To one stanowią to, co najcenniejsze podczas każdego wyjazdu – o wiele ważniejsze niż atrakcje i zaplanowane działania. Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć się z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie. Nie unikamy sytuacji trudnych – wręcz przeciwnie – pokazujemy je, nazywamy i razem z dziećmi szukamy rozwiązań. Pokazujemy naturalne konsekwencje naszych działań, ale też pozwalamy je odczuć.

Ważna jest dla nas otwarta komunikacja i zachęcanie dzieci do mówienia o swoich potrzebach, emocjach i oczekiwaniach. Pozwalamy sobie odczuwać emocje i te radosne, ale też te trudne i smutne.

Podczas wyprawy zależy nam na tym żeby być razem tu i teraz z otaczającymi nas ludźmi. Stawiamy na bliskość natury, swobodę w zabawie, a czas wypełniają nam codzienne proste czynności i obowiązki, które są odpowiedzialnością nas wszystkich. Uczymy się dbać o siebie,  o swoje rzeczy, o najbliższe otoczenie i o innych członków grupy. Sami pakujemy swoje rzeczy, sprzątamy, szykujemy posiłki, sami ustalamy zasady i dbamy o ich przestrzeganie.Znaczną część aktywności będziemy ustalać wspólnie, korzystając z propozycji wszystkich członków grupy, a także odpowiadając na bieżące potrzeby. Jesteśmy otwarci na zmianę planów i sporą elastyczność w zależności od tego, co w danym momencie dla naszej grupy będzie najważniejsze. Czasami warto porzucić na chwilę wcześniejsze plany, żeby móc przeżyć coś jeszcze bardziej wartościowego. Stąd wcześniej zaplanowana trasa oraz aktywności mogą ulec zmianie w trakcie trwania obozu.

UWAGA! Na Wyprawę dzieci nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz innych elektronicznych gadżetów.

Zależy nam na tym, by maksymalnie dużo czasu spędzać razem na wspólnej zabawie i przeżywaniu różnych wrażeń. Z naszego doświadczenia wynika, że elektronika czasami w tym przeszkadza. Stąd decyzja o nie zabieraniu jej przez dzieci na obóz.

Na Wyprawę zabieramy ze sobą kieszonkowe w kwocie maksymalnie 50 zł.

UWAGA! Wyprawa Nastolatków to działanie o charakterze rozwojowym, ale nie terapeutycznym. Prosimy o rozważną ocenę sytuacji, jeśli dziecko obecnie przejawia zachowania, które mogą wymagać dodatkowej opieki związanej z indywidualną pracą terapeutyczną, wykraczającą poza kwalifikacje zespołu wychowawców kolonijnych. Występowanie takich zachowań jest przeciwwskazaniem do udziału w projekcie wypoczynku letniego. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu, konsultacji w naszej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której prowadzimy również typowe działania skierowane na pomoc psychologiczną.

Spotkanie integracyjne

Aby poznać się i zobaczyć jeszcze przed wyprawą zapraszamy na dzień integracyjny. Spotkanie przedobozowe pozwala nastolatkom oswoić się ze sobą i wspólnie posnuć wakacyjne plany. Już podczas niego pracujemy nad zawiązaniem się grupy, która spędzi razem wakacyjny czas. Z naszego doświadczenia wynika, że rozpoczęcie tworzenia grupy jeszcze przed wyjazdem jest ogromną wartością i ułatwia zarówno wychowawcom jak i nastolatkom, budowanie pozytywnych relacji podczas obozu. Stąd w tym roku udział w spotkaniu jest obowiązkowy. Nieobecność uczestnika jest równoznaczna z rezygnacją z obozu.

Dzień integracyjny odbędzie się 19  czerwca 2021 w Warszawie. Więcej szczegółów wkrótce.

Rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne online 15 czerwca 2021 o godzinie 18:00.

Opłaty

Opłata za udział w Wyprawie Kajakiem po Hańczy wynosi 1 990 zł (przelewem) + 40 zł składki do wspólnej kasy.

W cenie:

 • udział w spotkaniu integracyjnym przed obozem,
 • przejazd
 • zakwaterowanie w namiotach
 • wyżywienie (częściowo przygotowywane wspólnie przez uczestników),
 • opłaty za kempingi  w tym opłaty za prysznice i toalety,
 • opiekę doświadczonych wychowawców,
 • program Wyprawy Kajakiem po Hańczy ,
 • ubezpieczenie NNW.

Wyprawa Kajakiem po Hańczy jest działaniem  non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

Zaliczkę za udział w Wyprawie w wysokości 500 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji.

Kwotę pozostałą należy wpłacić do 20 maja 2021.

W przypadku konieczności odwołania obozu z powodu sytuacji epidemiologicznej i/lub decyzji władz państwowych zwrot opłaty będzie możliwy z potrąceniem 5% całości należności. Kwota ta pozwoli nam na minimalne zabezpieczenie zobowiązań oraz pokrycie kosztów administracyjnych. 

Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w wyjeździe. Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu prześlemy w mailu z potwierdzeniem wpłaty zaliczki.

Zapisy

Osoby chętne do udziału w projekcie mogą zgłosić swój udział w za pomocą formularza online.

Liczba miejsc jest ograniczona.

W ciągu kilku roboczych po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy do Was potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Potwierdzeniem udziału w Wyprawie jest wpłata zaliczki na rachunek bankowy Stowarzyszenia Pracownia Aktywnego Działania „Półpiętro” w terminie 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca. Po tym terminie rezerwacja wygasa, a na zwolnione miejsce zapraszane są osoby z listy rezerwowej.

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Regulaminu działania Kajakiem po Hańczy 2021.

Dokumenty

 1. Regulamin działania Kajakiem po Hańczy 2021
 2. Karta kwalifikacyjna uczestnika
 3. Lista ekwipunku
 4. Karta – Informacje o dziecku
 5. Oświadczenie RODO
 6. Oświadczenie covid19

Kontakt

Błażej Puziak, tel. 510 901 158 

Martyna Korejwo, tel. 693 078 705

e- mail: pracownia@polpietro.org