Warsztaty edukacyjne dla rodziców “Wiem i rozumiem, więc wspieram”

UWAGA – brak wolnych miejsc!

Na warsztaty zapraszamy rodziców, którzy chcą zdobyć wiedzę i umiejętności pomagające budować relacje ze swoim nastoletnim dzieckiem i nauczyć się jak wspierać je w trudnych sytuacjach.

Cykl warsztatów obejmuje tematy:

  • Nastolatek kto to taki? – czyli o tym jak lepiej zrozumieć co czuje i myśli moje dziecko.
  • Dojrzewam, co to dla Ciebie znaczy? – jak zmienia się moja rola gdy dziecko zaczyna dorastać.
  • Ciemna strona dojrzewania – w jaki sposób edukować nastolatka o niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą mu się przytrafić w związku z używaniem nowych technologii.
  • Mojemu dziecku nigdy to się nie zdarzy – po czym poznam, że nastolatka spotkało coś trudnego?
  • Możesz mi zaufać – co robić i jak rozmawiać z nastolatkiem, gdy mówi o trudnej sytuacji, która go spotkała.

Informacje organizacyjne:
Adresaci: Rodzice dzieci w wieku 14 – 17 lat
Termin: poniedziałki: 18.00-20.30 (19.10, 2.11, 9.11, 16.11, 23.11, 30.11)
Miejsce spotkań: XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, ul. Platynowa 1 w Warszawie.
Kontakt: pracownia@polpietro.org

Zapisy: Formularz kontaktowy (kliknij)
Formularz jest też dostępny na stronie www.polpietro.org w zakładce nieodpłatna PoMoc 2.0


Prowadzący:

Paulina Osienicka – psycholożka, psychoterapeutka, trener. Ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Szkole Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz roczne szkolenie z podstaw psychoterapii dzieci i młodzieży Ośrodka Edukacji Psychoanalitycznej. W swoim doświadczeniu zrealizowała ponad 1000h pracy warsztatowej z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami. Prowadzi konsultacje i psychoterapię młodzieży i dorosłych. Jest psychologiem w liceum oraz stale współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Bródnowskiego.
Anna Kopyść – absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie 4- letniego szkolenia w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów. Ukończyła liczne kursy i treningi podnoszące kwalifikacje, takie jak szkolenie z terapii schematu, kurs andragogiki i coachingu. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w wieku adolescencji od 2003 r. oraz udziela konsultacji wychowawczych dla rodziców i nauczycieli. Zajmuje się trudnościami okresu dojrzewania takimi jak kryzysy emocjonalne, samookaleczenia, problemy w relacjach z rówieśnikami, negatywna samoocena. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz grupy wsparcia dla nastolatków, a także szkolenia i treningi rozwijające umiejętności miękkie.


Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego