Podróże na Talerzu

Co to są „Podróże na talerzu”?

To pomysł na to, żeby rozmawiać o podróżach i poznawać różne zakątki świata przy oglądaniu zdjęć, filmów i przygotowywaniu potraw z danego kraju (wybraliśmy nasze 4 ulubione kraje: Ukrainę, Portugalię, Gruzję i Indie). Będą to spotkania z gotowaniem, poznawania innych kultur, smaków i zwyczajów. Planujemy 7 spotkań.

Zapraszamy również na stronę www projektu: podrozenatalerzu.pl

Kogo zapraszamy?

15 osób: aktywnych młodych z gimnazjów i liceów. Rekrutacja do projektu została już zakończona!

Co się będzie działo?

To, co wspólnie ustalimy. Osoby, które będąbrać udział w „Podróżach na talerzu”, będą miały własną grupę na facebooku i będą też tworzyły TEGO BLOGA. My chcemy poznawać obce kraje oglądając zdjęcia, opowiadając sobie o podróżach i wspólnie gotując. Chcemy, byście brali udział w przygotowywaniu spotkań poczynając od zakupów, a kończąc na wyszukiwaniu przepisów i ciekawostek z Ukrainy, Portugalii, Gruzji i Indii.

Kto to wymyślił?

Grupa młodych osób z organizacji Pracownia Aktywnego Działania „Półpiętro”. Lubimy podróże i gotowanie, lubimy poznawać ludzi.

„Podróże na talerzu” to projekt grupy młodych ludzi ze Stowarzyszenia Pracownia Aktywnego Działania „Półpiętro”. Dzięki niemu podzielimy się naszą pasją podróżowania i poznawania różnych zakątków świata z innymi młodymi ludźmi. Będzie to czas wspólnych spotkań, gotowania i poznawania innych kultur, smaków i zwyczajów.

Do udziału w projekcie zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i licealnych, która ma ochotę na odrobinę aktywności, chce razem działać, spotykać się i tworzyć. Naszym tematem będzie podróżowanie, turystyka, poznawanie świata. My w projekcie ten świat poznawać będziemy dzięki kuchni, wspólnie gotując, oglądając zdjęcia i opowiadając sobie o podróżach.

Głównym celem projektu jest zachęcenie innych młodych ludzi do aktywności w swoim otoczeniu,a także rozbudzenie pasji do podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi. Wszystkie osoby biorące udział w projekcie zostaną włączone w przygotowywanie spotkań poczynając od zakupów, a kończąc na wyszukiwaniu przepisów i lokalnych zwyczajów.

W projekcie zaplanowaliśmy:

• spotkanie integracyjne dla grupy podróżników pod koniec października br.

• 4 warsztaty kulinarne połączone z prezentacją zdjęć i kultury oraz opowiadaniem oo przygodach związanych z podróżowaniem po danym kraju. W sumie odwiedzimy 4 kraje: Portugalię, Ukrainę, Indie i Gruzję. Warsztaty poprowadzą młodzi podróżnicy i fotografowie, który eksplorowali lub mieszkali w poznawanych przez nas krajach.

• Świętowisko w podwarszawskiej wsi – dwudniowy warsztat będący podsumowaniem projektu, gdzie zastanowimy się również nad tym co daje nam codzienna aktywność.

• Festiwal Kuchni Świata – spotkania dla nas, naszych rodzin i znajomych gdzie pochwalimy się swoimi umiejętnościami i poczęstujemy innych odwiedzonymi krajami.

Projekt będzie odbywał się od października 2012 do maja 2013 roku w Warszawie. Weźmie w nim udział 20 młodych ludzi.

Patronat medialny:

 

 

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu  “Młodzież w działaniu”.