W Stowarzyszeniu Półpiętro prowadzimy psychoterapię młodzieży (od 13 r.ż).
Zapraszamy młodych ludzi, którzy potrzebują pomocy w poradzeniu sobie z:
- napięciem i stresem szkolnym,
- depresją i stanami lękowymi,
- zaburzeniami odżywiania,
- kłopotami w relacjach z rówieśnikami,
- niepokojem związanym z przyszłością,
- lub innymi problemami okresu dojrzewania.
Jak wygląda pierwsze i kolejne spotkania?
W pierwszym spotkaniu z terapeutą biorą udział zarówno rodzice jak i młoda osoba. W jego trakcie terapeuta może zaproponować podzielenie czasu na rozmowy indywidualne rodzicami i młodym człowiekiem.
Kolejne spotkania (od 3 do 5 ) mają charakter konsultacji indywidualnych, w trakcie których zbierane są informacje potrzebne do ustalenia najlepszego dla osoby młodej osoby sposobu pomocy. Jest to również czas na podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii lub poszukiwaniu innej formy wsparcia. W tym czasie mogą być potrzebne dodatkowe konsultacje z rodzicami.
Po okresie konsultacji zarówno terapeuta, młody człowiek jak i rodzice podejmują wspólnie decyzję o rozpoczęciu terapii. Sesje odbywają się raz w tygodniu o stałej porze i trwają po 50 minut. W trakcie terapii nastolatka z reguły konieczne są dodatkowe konsultacje dla rodziców co kilka tygodniu.
Nasi terapeuci posiadają doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej nastolatkom i są świadomi trudności z jakimi może borykać się młoda osoba w pierwszym kontakcie z psychologiem.
Jak się umówić?
Konsultację z terapeutą można umówić dzwonić pod numer telefonu 539 657 771
Miejsce
Na psychoterapię młodzieży zapraszamy do naszego miejsca przy ulicy Twardej 1 w Warszawie (plac Grzybowski)
Nasi terapeuci
Błażej Puziak
Jestem psychologiem, trenerem i psychoterapeutą w trakcie 4 – letniego szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA.
Przez 5 lat pracowałem w jednym z warszawskich liceów. Na co dzień pomagałem młodym ludziom doświadczających trudności szkolnych, rodzinnych, obniżenia nastroju lub zaburzeń odżywania. Obecnie pracuję w wolnym Liceum Astrid gdzie wspieram nastolatków uczących się poza szkołą – w edukacji domowej.
Od 10 lat współpracuję z Fundacją Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych. Jestem współtwórcą Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn. Prowadzę szkolenia dla wychowawców i osób pracujących z dziećmi oraz warsztaty dla rodziców.
W Stowarzyszeniu Półpiętro zapraszam na: • psychoterapię indywidualną młodzieży i dorosłych, • psychoterapię grupową młodzieży, • konsultacje psychologiczne, • konsultacje dla rodziców, • autorskie programy rozwoju osobistego.
W pracy terapeutycznej wierzą w ogromną rolę relacji budującej się między osobami. Jestem przekonany, że ciekawość drugiego człowieka i wspólne poszukiwanie rozwiązań może pomóc wprowadzać trwałe zmiany w życiu.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Karolina Kozicka
Psycholog, specjalność zdrowie i psychoterapia. Terapeutka I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Psycholog szkolny, socjoterapeutka.
Jestem absolwentką dwuletniego stażu szkoleniowego pracy z grupą w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii MOP w Warszawie oraz stażu na Terapeutycznym Oddziale Dziennym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Warszawie.
W pracy indywidualnej z klientem pracuję w oparciu o model Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wspólnie z klientem odkrywam jego zasoby, umiejętności i możliwości potrzebne do pokonania trudności. W chwilach zwątpienia górę biorą negatywne myśli i przekonania blokując drzemiący w człowieku potencjał. W trakcie spotkań zapraszam do przyjrzenia się sytuacji w jakiej znajduje się klient i towarzyszę w odkrywaniu rozwiązań prowadzących do zmiany oczekiwanej przez klienta.
Wierzę, że to klient wie najlepiej czego potrzebuje i jak to osiągnąć. Wystarczy zacząć o tym rozmawiać.
Od 7 lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi, szkołami i placówkami socjoterapeutycznymi. Prowadzę autorskie warsztaty, treningi rozwoju osobistego, zajęcia psychoedukacyjne, konsultacje i spotkania w ramach terapii krótkoterminowej.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.