ZAPRASZAMY RODZICÓW MŁODZIEŻY W WIEKU 17-19 LAT NA CYKL WARSZTATÓW “WIEM I ROZUMIEM, WIĘC WSPIERAM”

Cykl warsztatów obejmuje tematy:

# Nastolatek kto to taki? – czyli o tym jak lepiej zrozumieć co czuje i myśli moje dziecko.

# Dojrzewam, co to dla Ciebie znaczy? – jak zmienia się moja rola gdy dziecko zaczyna dorastać.

# Ciemna strona dojrzewania – w jaki sposób edukować nastolatka o niebezpiecznych sytuacjach, jakie mogą mu się przytrafić w związku z używaniem nowych technologii.

# Mojemu dziecku nigdy to się nie zdarzy – po czym poznam, że nastolatka spotkało coś trudnego?

# Możesz mi zaufać – co robić i jak rozmawiać z nastolatkiem, gdy mówi o trudnej sytuacji, która go spotkała.

Informacje organizacyjne:

Adresaci: Rodzice dzieci w wieku 17 – 19 lat

Termin: soboty: 9:00-12:00 (14, 21, 28 maja, 4, 11, 18 czerwca)

Miejsce spotkań: XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, ul. Platynowa 1

w Warszawie

Kontakt: pracownia@polpietro.org

Udział nieodpłatny!

Prowadzące:

Paulina Osienicka – psycholożka, psychoterapeutka, trener. Ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Szkole Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz roczne szkolenie z podstaw psychoterapii dzieci i młodzieży Ośrodka Edukacji Psychoanalitycznej. W swoim doświadczeniu zrealizowała ponad 1000h pracy warsztatowej z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami. Prowadzi konsultacje i psychoterapię młodzieży i dorosłych. Jest psychologiem w liceum oraz stale współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Bródnowskiego.

Anna Kopyść – absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie 4- letniego szkolenia w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów. Ukończyła liczne kursy i treningi podnoszące kwalifikacje, takie jak szkolenie z terapii schematu, kurs andragogiki i coachingu. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w wieku adolescencji od 2003 r. oraz udziela konsultacji wychowawczych dla rodziców i nauczycieli. Zajmuje się trudnościami okresu dojrzewania takimi jak kryzysy emocjonalne, samookaleczenia, problemy w relacjach z rówieśnikami, negatywna samoocena. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz grupy wsparcia dla nastolatków, a także szkolenia i treningi rozwijające umiejętności miękkie.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.