Zaczynamy zapisy na letnie obozy 2022 dla nastolatków.

W tym roku, chcielibyśmy zaprosić młodzież, na aż 5 wakacyjnych wyjazdów, z których każdy jest na swój sposób wyjątkowy. To co je łączy, to kameralny charakter i odpoczynek w zadbaniu o relacje.

Do udziału w obozach zapraszamy młodzież w wieku 12 – 16 lat.

Kilka słów o naszych obozach:

Organizując obozy łączymy naszą pasję do podróży, aktywnego spędzania czasu w grupie z wiedzą i doświadczeniem we wsparciu rozwoju młodych ludzi. 

Ważne są dla nas relacje, szacunek i zaufanie. To one stanowią to, co najcenniejsze podczas każdego wyjazdu – o wiele ważniejsze niż atrakcje i zaplanowane działania. Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć się z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie. Nie unikamy sytuacji trudnych – wręcz przeciwnie – pokazujemy je, nazywamy i razem z dziećmi szukamy rozwiązań. Pokazujemy naturalne konsekwencje naszych działań, ale też pozwalamy je odczuć.

Podczas naszych obóz dzieci i nastolatki nie doświadczą:

  • kontaktu z telefonem komórkowym i tabletem,
  • zorganizowanych i zaplanowanych zajęć w ściśle określonych godzinach,
  • konkursów i zawodów,
  • pośpiechu w przechodzeniu między kolejnymi aktywnościami,
  • surowości i kar ze strony dorosłych,
  • wyręczania w codziennych obowiązkach,
  • samotności w ważnych dla siebie sprawach i wyzwaniach.

OBOZY LETNIE 2022

Lato na Mazurach (26.06 – 09.07.2022)

Na sam początek wakacji ruszamy na Mazury – korzystać ze wszystkiego co tam najlepsze. W pierwszym tygodniu zamieszkamy w agroturystyce nieopodal Ruciane – Nida. Będziemy poznawać siebie nawzajem, bawić się odpoczywać i kąpać w jeziorze. Na drugi tydzień przenosimy się do kajaków. Powędrujemy szlakiem rzeki Krutyni. Doświadczymy uroków mieszkania blisko wody, spania w namiocie i przygotowywania posiłków na ognisku.

Kajakiem po Krutyni (26.06 – 02.07.2022)

Zapraszamy na spływ szlakiem rzeki Krutyni. Podczas tygodniowego wyjazdu będziemy wspólnie pływać, spędzać czas na grach i zabawach oraz korzystać z otaczającej nas przyrody. Po wiosłowaniu znajdziemy czas na odpoczynek w hamaku i snucie opowieści przy ognisku. Na ten tydzień naszym domem staną się namioty, a posiłki przygotujemy wspólnie z produktów zakupionych po drodze.

Just Chill (03.07 – 09.07.2022)

To zupełnie chill out’owy obóz na Mazurach. Spędzimy go w mazurskiej agroturystce w okolicy Ruciane – Nida. Stawiamy przede wszystkim na odpoczynek i przyjemność. Odwiedzimy okoliczne atrakcje, poznamy lasy i jeziora. Czas zaplanujemy dokładnie tak – jak będziemy mieli ochotę. Będzie to okazja to przyjaznego bycia w grupie, współdecydowania i aktywności w rytmie naszych chęci i potrzeb.

Rejs po Mazurach (24.07 – 06.08.2022)Brak miejsc. Zapisy na listę rezerwową.

Jak co roku rejs rozpoczniemy w małym porcie żeglarskim w Pięknej Górze na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zaokrętujemy się tam na żaglówki które na czas obozu staną się naszym domem. Będziemy wspólnie spędzać czas – odpoczywać, bawić się jak również dzielić się obowiązkami takimi jak przygotowanie posiłku czy zadbanie o porządek na łódce. Podczas rejsu zawiniemy do kilku portów i przepłyniemi kilka jezior. Z pewnością nie zabraknie ognisk i kąpieli w jeziorze.

Wyprawa na koniec lata ! (21.08 – 27.08.2022)

To kameralny wyjazd, w którym stawiamy na bliskie relacje, swobodę, spontaniczność, wspólne tworzenie planów. Na czas obozu zamieszkamy w domu na Mazurach, gdzie będziemy odpoczywać i korzystać z otaczającej nas przyrody. Podczas wyprawy będziemy spędzać wspólnie czas bez pośpiechu, odpoczywając i korzystając z otaczającej nas przyrody. To nastolatki razem z wychowawcami będą twórcami tego co się wydarzy. W ruch pójdzie wyobraźnia, wspólne planowanie, organizowanie i współdecydowanie.