Zaproszenie na zimowisko w formie listu od Wujka Błażeja!
Zapraszam Cię na Zimową Wyprawę 2022!
Już niebawem spędzimy razem mnóstwo czasu na zabawie i zimowych szaleństwach Zimowisku!
Każdego ranka wspólnie wyruszymy na ośnieżone stoki w Tyliczu. Będziemy zjeżdżać z górki, lepić śnieżne budowle i bawić się ze sobą nawzajem.
Wieczory zaplanujemy wspólnie. Znów czeka nas wiele gier i zabaw. Będziemy rozmawiać, śmiać się, tańczyć i śpiewać!
Nie mogę się już doczekać!
Do zobaczenia wkrótce!
Wujek Błażej
Terminy
- I turnus (30.01 – 05.02.2022)
Zimową Wyprawę 2022 organizujemy dla dzieci w wieku 7-16 lat.
Na obóz do Tylicza wyruszymy wspólnie autokarem lub pociągiem z centrum Warszawy.
Zimowisko w Tyliczu
Tylicz to malownicza miejscowość turystyczna, oddalona 6 km na wschód od Krynicy-Zdrój. Małe miasteczko, położone w niewielkiej kotlinie na wysokości 575-585 m. n.p.m. Wielkim atutem tego regionu jest niezniszczona górska przyroda oraz czyste powietrze.
Położone Tylicza, zapewnia wyjątkowo dobre warunki i do aktywnego wypoczynku na nartach lub snowboardzie.
W Tyliczu zamieszkamy w Pensjonacie u Andrzeja w kilkuosobowych pokojach. Będziemy korzystać ze wspólnych łazienek znajdujących się na piętrze. Śniadania, obiady i kolacje zjemy w przestronnej jadalni. Dookoła będzie mnóstwo śniegu do zabawy!
W pobliżu ośrodka znajduje się kompleks narciarski Tylicz Ski oraz Master Ski tuż obok Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Są tam trasy o różnym stopniu trudności oraz wyciągi krzesełkowe i orczykowe.
Uczestnicy
Do udziału w Zimowej Wyprawie 2022 zapraszamy dzieci w wieku 7 – 16 lat.
Dysponujemy miejscami dla 38 dzieci.
Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia.
Kadra
W kadrze będzie 6 wychowawców– Wujkowie i Ciocie. Nad całością czuwać będę ja, czyli Wujek Błażej przy wsparciu kwatermistrza, a wychowawcy będą korzystać z superwizji psychologa.
Dla nas największą wartością są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców.
Zadaniem wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.
Program
Codziennie rano po śniadaniu z naszykowanym przez siebie prowiantem wyruszamy na stok.
Jeździmy na stoku od godziny 10:30 do 15:00 pod opieką instruktorów i wychowawców.
Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty lub deski na nogi.
Podczas jazdy nie zapominamy o zabawie i o odpoczynku przy drugim śniadaniu i ciepłej herbacie.
Po szaleństwach na stoku w pensjonacie czeka na nas pyszny obiad, po którym:
PROGRAM ZIMOWYCH WIECZORÓW DLA DZIECI
czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.
Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. Chcemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy. Nie wyręczamy… Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania. Dlatego podczas naszych wspólnych wieczorów na zimowisku, chcielibyśmy przede wszystkim razem się bawić.
Zależy nam na zachowaniu miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie aktywności. Zamierzamy inspirować, zachęcać i proponować, otwierać ciekawe możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą przestrzeń rozwojową dla dziecka.
Czas spędzony na stoku dostosowujemy do warunków pogodowych oraz do potrzeb i możliwości dzieci. Obserwujemy, jak dzieci się czują oraz rozmawiamy z nimi, by wiedzieć, czego potrzebują. Zachęcamy do nauki jazdy i do zabawy na śniegu. Potrafimy też wyczuć, gdy dzieci potrzebują więcej odpoczynku. Zabieramy ze sobą sanki, “jabłuszka”, opony, łopatki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy na śniegu. Dzięki temu elastycznie dopasowujemy zajęcia, tak aby odpowiadały one aktualnym potrzebom grupy.
W trakcie Zimowiska obok nart istnieje również możliwość doskonalenia jazdy na snowboardzie.
Na zimowisko dzieci nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz żadnych innych elektronicznych gadżetów. Kontakt telefoniczny z dzieckiem odbywa się przez telefon wychowawcy. Dzieci nie zabierają również kieszonkowego.
ZIMOWA WYPRAWA 2022 TO:
- mnóstwo czasu na szusowanie po ośnieżonych stokach, gdzie każdego dnia uczymy się jeździć na nartach pod okiem instruktora i wychowawców
- gry i zabawy na śniegu, które urozmaicą czas spędzany na stoku;
- wspólne zimowe wieczory, podczas których będziemy się bawić, nawiązywać relacje z innymi i czerpać przyjemność z bycia razem w grupie,
- zabawy oraz wieczorne kręgi, dzięki którym zdobywamy umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.
POTRZEBNE DOKUMENTY
Każdy uczestnik Zimowiska musi posiadać komplet dokumentów, które rodzic przekazuje wychowawcy najpóźniej w dniu wyjazdu:
- Karta kwalifikacyjna dziecka
- Karta Informacja o dziecku
- Kserokopia strony ze szczepieniami z książeczki zdrowia.
- Oświadczenie RODO
- Oświadczenie rodzica związane z covid – 19
- Legitymacja szkolna lub dowód osobisty dziecka.
Dokumenty będą dostępne do pobrania ze strony internetowej Stowarzyszenia.
Opłaty
Pełna opłata za uczestnictwo w zimowisku, w tym za karnety narciarskie i transport wynosi 2490 zł i obejmuje:
- spotkanie integracyjne przed wyjazdem,
- zakwaterowanie,
- 4 posiłki : śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja oraz prowiant na drogę powrotną.
- opiekę wykwalifikowanych wychowawców,
- wspólny przejazd z Warszawy oraz powrót, codziennie dojazd na stok,
- 5 – dniowy karnet na stoki Tylicz Ski lub Master Ski,
- naukę jazdy na nartach lub snowboardzie,
- zajęcia psychoedukacyjne,
- wycieczką na basen lub nocną jazdę,
- program wspólne zimowe wieczory,
- ubezpieczenie NNW,
- podstawowe leki.
Podana opłata dotyczy uczestników, którzy jeździli już kiedyś na nartach lub snowboardzie. Jeśli zimowisko będzie dla dziecka pierwszym spotkaniem z tym sportem, konieczne jest wniesienie dodatkowej opłaty za indywidualne zajęcia z instruktorem.
Projekt Zimowa Wyprawa 2022 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.
UWAGA! Do opłacenia udziału w Zimowej Wyprawie 2022 nie można wykorzystać bonu turystycznego.
Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki w wysokości 700 zł za osobę.
Zaliczkę należy wpłacić nie później niż w ciągu 3 dni, licząc od dnia otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca. Brak wpłaty w tym terminie powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji.
Wpłata pozostałej kwoty następuję najpóźniej do 16 grudnia 2021.
W przypadku konieczności odwołania Zimowiska z powodu sytuacji epidemiologicznej i/lub decyzji władz państwowych zwrot opłaty będzie możliwy z potrąceniem 5% całości należności (124,5 zł). Kwota ta pozwoli nam na minimalne zabezpieczenie zobowiązań oraz pokrycie kosztów administracyjnych.
Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w wyjeździe. Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu prześlemy w mailu z potwierdzeniem wpłaty zaliczki.
Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Regulaminu projektu Zimowa Wyprawa 2022.
Zgłoszenia
Aby zgłosić chęć udziału w Zimowej Wyprawie 2022 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online.
W ciągu kilku dni od zgłoszenia na podany w zgłoszeniu adres mailowy wysyłamy informację o dostępności miejsca i jego zarezerwowaniu lub informację o wpisaniu na listę rezerwową.
Śniegówka adaptacyjna
15 stycznia 2022 roku zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w Zimowej Wyprawie oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.
Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.
Ważne dla nas jest:
- spotkanie w całym gronie zimowiskowej społeczności dzieci i dorosłych,
- integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
- ustalenie w jaki sposób do czasu wyjazdu poszerzamy samodzielność dziecka: ubieranie, jedzenie, rozpoznawanie swoich rzeczy, proszenie o pomoc, zgłaszanie potrzeb – gdy coś przeszkadza, jest mokre, niewygodne czy doskwiera tęsknota,
- przygotowanie do tygodniowej rozłąki – dzieci bez rodziców a rodzice bez dzieci,
- porozmawianie o tym w jaki sposób wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
- zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
- doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna spraw i wspólna praca przed wyjazdem.
WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU
Istnieje możliwość wspólnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu w Tyliczu.
Zapotrzebowanie na sprzęt będzie zbierane wśród zapisanych na Zimowisko osób w późniejszym terminie.
Rodzice przekazują opłatę za wypożyczenie sprzętu wychowawcy w gotówce w dniu wyjazdu.
Ważne dokumenty
Kontakt
W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.
Błażej Puziak tel. 510 901 158
Weronika Paterova e-mail: obozy@polpietro.org