Do Wakacji jeszcze sporo czasu ale my lubimy snuć plany dotyczące wyjazdów i chcielibyśmy zaprosić Was do tego samego. Właśnie dlatego chcemy podzielić się z Wami propozycjami wypraw na które chcemy zaprosić młodych w wakacje 2021. 

Kilka słów o naszych obozach:

Organizując obozy łączymy naszą pasję do podróży, aktywnego spędzania czasu w grupie z wiedzą i doświadczeniem we wsparciu rozwoju młodych ludzi. 

Ważne są dla nas relacje, szacunek i zaufanie. To one stanowią to, co najcenniejsze podczas każdego wyjazdu – o wiele ważniejsze niż atrakcje i zaplanowane działania. Razem z dziećmi pracujemy nad tym, by wyprawowa grupa była miejscem bezpiecznym, gdzie można zarówno cieszyć się z sukcesów, jak i otrzymać od innych wsparcie. Nie unikamy sytuacji trudnych – wręcz przeciwnie – pokazujemy je, nazywamy i razem z dziećmi szukamy rozwiązań. Pokazujemy naturalne konsekwencje naszych działań, ale też pozwalamy je odczuć.

Podczas naszych obóz dzieci i nastolatki nie doświadczą:

  • kontaktu z telefonem komórkowym i tabletem,
  • zorganizowanych i zaplanowanych zajęć w ściśle określonych godzinach,
  • konkursów i zawodów,
  • pośpiechu w przechodzeniu między kolejnymi aktywnościami,
  • surowości i kar ze strony dorosłych,
  • wyręczania w codziennych obowiązkach,
  • samotności w ważnych dla siebie sprawach i wyzwaniach.

Nasze tegoroczne plany:

W tym roku chcielibyśmy zaprosić nastolati i nastolatków na aż 4 wakacyjne wyjazdy z których każdy jest na swój sposób wyjątkowy jednak to co je łączy to kameralny charakter i odpoczynek w zadbaniu o relacje.

Kajakiem po Hańczy

Kiedy: 04.07 – 10.07.2021

W tym roku wakacje chcielibyśmy rozpocząć spływem kajakowym. Zapraszamy nastolatków w wieku 12 – 16 lat, którzy wraz z trójką dorosłych wyruszą na wyprawę szlakiem Czarnej Hańczy. Podczas tygodniowego wyjazdu będziemy wspólnie spędzać czas, na grach i zabawach. Korzystać z otaczającej nas przyrody i odpoczywać. Na ten tydzień naszym domem staną się namioty. Jeśli sytuacja na to pozwoli będziemy również wspólnie przygotowywać część posiłków.

Żeglarskie  Wyprawy Nastolatków

Z uwagi na duże zainteresowanie i wynikające z niego trudności z możliwością zarezerwowania miejsca zdecydowaliśmy się w tym roku na zorganizowanie dwóch wypraw żeglarskich. Do udziału w nich zapraszamy młodzież w wieku 12 – 16 lat.

Kiedy:

25.07 – 07.08.2021 (2 tygodnie) – BRAK MIEJSC

15.08 – 21.08.2021 (1 tydzień)

Obydwa rejsy rozpoczniemy w małym porcie żeglarskim na Mazurach. Zaokrętujemy się tam na trzy łódki które na czas obozu staną się naszym domem. Będziemy wspólnie spędzać czas – odpoczywać, bawić się jak również dzielić się obowiązkami takimi jak przygotowanie posiłku czy zadbanie o porządek na łódce. Podczas rejsu zawiniemy do kilku portów i przepłyniemi kilka jezior. Z pewnością nie zabraknie ognisk i kąpieli w jeziorze.

Łódkę poprowadzi sternik – wychowawca posiadający doświadczenie w samodzielnym pływaniu po Mazurach i nie tylko oraz patent żeglarski.

Wyprawa na koniec lata !

Kiedy: 22.08 – 28.08.2021

To bardzo kameralny wyjazd, dla młodych osób w wieku 12 -15 lat, w którym stawiamy na bliskie relacje, swobodę, spontaniczność, wspólne tworzenie planów. Na czas obozu zamieszkamy w domu na Mazurach, gdzie będziemy odpoczywać i korzystać z otaczającej nas przyrody. Podczas wyprawy będziemy spędzać wspólnie czas bez pośpiechu, odpoczywając i korzystając z otaczającej nas przyrody. To nastolatki razem z wychowawcami będą twórcami tego co się wydarzy. W ruch pójdzie wyobraźnia, wspólne planowanie, organizowanie i współdecydowanie.