W styczniu zapraszam Cię na Zimową Wyprawę 2021! W tym roku znowu spędzimy razem mnóstwo czasu na zabawie i zimowych szaleństwach na stoku! Zapowiada się pysznie.
Niestety Zimowa Wyprawa 2021 nie odbędzie się. Z względu na sytuację epidemiologiczną oraz decyzję władz państwowych odwołujemy nasze zimowe wyjazdy. Do zobaczenia za rok!

Informacja dla rodziców o zwrocie zaliczek (kliknij).

Zaproszenie na zimowiska w formie listu od Wujka Błażeja!

W styczniu zapraszam Cię na Zimową Wyprawę 2021!

W tym roku znowu spędzimy razem mnóstwo czasu na zabawie i zimowych szaleństwach na stoku! Zapowiada się pysznie.

Każdego dnia będziemy zjeżdżać z górki, rzucać się śnieżkami, lepić bałwana i inne lodowe budowle. Wieczory wypełni nam wspólna zabawa. W ruch znów pójdą gry, tańce, śpiewy, rysunki i inne sprawy, które podsunie nam wyobraźnia.

Nie mogę się już doczekać!

Do zobaczenia wkrótce!

Wujek Błażej 

List do pobrania

Zimową Wyprawę 2021 organizujemy dla dzieci w wieku 7-15 lat. Zaczynamy w słowackim miasteczku Zuberec, a następnie przenosimy się do Korbielowa!

Terminy naszych zimowisk:

 • I turnus od 18 do 24 stycznia 2021 – Zimowisko w Zubercu (Słowacja)
 • II turnus od 25 do 30 stycznia 2021 -Zimowisko w Korbielowie (Polska)

Na obozy wyruszymy autokarem z centrum Warszawy. Transport zapewni nam firma Asik, z którą współpracujemy od kilku lat.

ZIMOWISKO W ZUBERECU (18 – 24.01.2020)

Zuberec,  to niewielkie miasteczko położone na Orawie w północnej części Słowacji zaledwie 30 km od granicy z Polską. Położone w dolinie na pograniczu Tatr, zapewnia wyjątkowo dobre warunki narciarskie. Dzięki bliskości stoków o różnej długości oraz różnym poziomie trudności zarówno początkujący, jak i lepiej jeżdżący znajdą tutaj coś dla siebie.

Podczas zimowiska zamieszkamy w Chata Zverovka – schronisku z pięknym widokiem na ośnieżony las i góry. Dzieci zakwaterujemy w kilkuosobowych pokojach (częściowo z łazienkami). Śniadania obiady i kolacje zjemy w przestronnej jadalni na piętrze. Dookoła będzie mnóstwo śniegu do zabawy!

W pobliżu schroniska znajduje się kompleks narciarski Rohace – Spalena. Są tam trasy o różnym stopniu trudności oraz wyciągi krzesełkowe i orczykowe.

ZIMOWISKO W KORBIELOWE (25 – 31.01.2020)

Niewielka wieś w województwie śląskim to drugi cel naszej Zimowej Wyprawy 2021. Korbielów jest położony w Beskidzie Żywieckim, na stokach Pilska. Znajduje się 20 km od Żywca, na południe od Jeleśni i Krzyżowej przy granicy ze Słowacją, nad rzeką Glinną. 

Korbielów to miejscowość turystyczna i zimowy kurort który słynie z wielu wyciągów i tras narciarskich. Ośrodek Narciarski Pilsko – największy ośrodek w Korbielowie i najwyżej położony w Polsce poza Kasprowym Wierchem. To bezsprzecznie jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich w Polsce!

W Korbielowie będziemy gościć u Pani Krystyny – dobrze znanej nam jeszcze z zimowisk sprzed lat. Zamieszkamy w Pensjonat Darz Bór w kilkuosobowych pokojach z łazienkami. Wyprawowicze młodsi i starsi zamieszkają osobno, w dwóch położonych obok siebie domach. Będzie więc okazja do odwiedzin. Śniadania, obiady i kolacje zjemy wspólnie w jadalni na parterze.

UCZESTNICY

Do udziału w Zimowej Wyprawie 2021 zapraszamy dzieci w wieku 7 – 15 lat.

Dysponujemy miejscami dla 38 dzieci w każdym tygodniu.

Wypełniając zgłoszenie online dołącza się do grona członków wspierających Stowarzyszenia.

KADRA

W kadrze będzie 6 wychowawców– Wujkowie i Ciocie. Nad całością czuwać będę ja, czyli Wujek Błażej przy wsparciu kwatermistrza, a wychowawcy będą korzystać z superwizji psychologa.

Dla nas największą wartością są relacje oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nasi wychowawcy pracują rozumiejąc, szanując i uwzględniając potrzeby dzieci i rodziców.

PROGRAM

Codziennie rano po śniadaniu z naszykowanym przez siebie prowiantem wyruszamy na stok. Jeździmy na stoku  od godziny 10:30 do 15:00 pod opieką instruktorów i wychowawców. Wytrawni śmigacze pojadą troszkę wyżej, a na mniejszych stokach trenować będą ci, którzy założą w tym roku pierwszy raz narty lub deski na nogi. Podczas jazdy nie zapominamy o zabawie i o odpoczynku przy ciepłej herbacie. Po szaleństwach na stoku w pensjonacie czeka na nas pyszny obiad, po którym:

PROGRAM ZIMOWYCH WIECZORÓW DLA DZIECI

czyli o zaletach bycia razem i o radościach swobodnej zabawy.

Ta formuła sprawdza się świetnie. Dlatego jej nie zmieniamy. Doceniamy wagę wspólnej spontanicznej zabawy i tego co po prostu dzieje się między dziećmi, gdy żyją razem, są w różnym wieku, mają różne zainteresowania i potrzeby. Chcemy zadbać o to, by to dzieci razem z wychowawcami zaplanowały swoje popołudniowe zabawy. Nie wyręczamy… Przecież to oni (dzieci i wychowawcy) najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich interesujące i warte poznania. Dlatego podczas naszych wspólnych wieczorów na zimowisku, chcielibyśmy przede wszystkim razem się bawić.

Zależy nam na zachowaniu miejsca na spontaniczność i swobodę. Nasi wychowawcy mają mnóstwo pomysłów na zabawy, zajęcia, wszelkie aktywności. Zamierzamy inspirować, zachęcać i proponować, otwierać ciekawe możliwości, ale o tym, w którą dokładnie stronę pójdą nasze działania dowiemy się dopiero w momencie, gdy je rozpoczniemy. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą przestrzeń rozwojową dla dziecka.

Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

ZIMOWA WYPRAWA 2021 TO:

 • mnóstwo czasu na szusowanie po ośnieżonych stokach Zuberca i okolic, gdzie każdego dnia uczymy się jeździć na nartach pod okiem instruktora i wychowawców
 • gry i zabawy na śniegu, które urozmaicą czas spędzany na stoku;
 • wspólne zimowe wieczory, podczas których będziemy się bawić, nawiązywać relacje z innymi i czerpać przyjemność z bycia razem w grupie,
 • zabawy oraz wieczorne kręgi, dzięki którym zdobywamy umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Czas spędzony na stoku dostosowujemy do warunków pogodowych oraz do potrzeb i możliwości dzieci. Obserwujemy, jak dzieci się czują oraz rozmawiamy z nimi, by wiedzieć, czego potrzebują. Zachęcamy do nauki jazdy i do zabawy na śniegu. Potrafimy też wyczuć, gdy dzieci potrzebują więcej odpoczynku. Zabieramy ze sobą sanki, “jabłuszka”, opony, łopatki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy na śniegu. Dzięki temu elastycznie dopasowujemy zajęcia, tak aby odpowiadały one aktualnym potrzebom grupy.

W trakcie Zimowiska obok nart istnieje również możliwość doskonalenia jazdy na snowboardzie.

Na zimowisko dzieci nie zabierają ze sobą telefonów komórkowych oraz żadnych innych elektronicznych gadżetów. Kontakt telefoniczny z dzieckiem odbywa się przez telefon wychowawcy. Dzieci nie zabierają również kieszonkowego.

POTRZEBNE DOKUMENTY

Każdy uczestnik Zimowiska musi posiadać komplet dokumentów, które rodzic przekazuje wychowawcy najpóźniej w dniu wyjazdu:

 • Karta kwalifikacyjna dziecka
 • Karta Informacja o dziecku
 • Kserokopia strony ze szczepieniami z książeczki zdrowia.
 • Oświadczenie RODO
 • Oświadczenie rodzica związane z covid – 19

oraz w przypadku wyjazdu do Zuberca dodatkowo:

 • Ważny dowód osobisty lub paszport
 • Elektroniczna Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – informacje jak wyrobić kartę tutaj.

Dokumenty będą dostępne do pobrania ze strony internetowej Stowarzyszenia.

OPŁATY

Pełna opłata za uczestnictwo w zimowisku, w tym za karnety narciarskie i transport wynosi 2259 zł i obejmuje:

 • spotkanie integracyjne przed wyjazdem (na “żywo” lub online)
 • zakwaterowanie,
 • posiłki : śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja,
 • opiekę wykwalifikowanych wychowawców,
 • wspólny przejazd autokarem z Warszawy oraz powrót, codziennie dojazd na stok,
 • karnety,
 • naukę jazdy na nartach lub snowboardzie,
 • zajęcia psychoedukacyjne,
 • wycieczkę do basenów termalnym Oravice (dotyczy zimowiska w Zubercu) lub wieczorna jazda na nartach po stokach ośrodka Pilska (dotyczy Zimowiska w Korbielowa)
 • program wspólne zimowe wieczory,
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz ratownictwo górskie,
 • podstawowe leki.

Podana opłata dotyczy uczestników, którzy jeździli już kiedyś na nartach lub snowboardzie. Jeśli zimowisko będzie dla dziecka pierwszym spotkaniem z tym sportem, konieczne jest wniesienie dodatkowej opłaty za indywidualne zajęcia z instruktorem.

Projekt Zimowa Wyprawa 2021 jest projektem non – profit. Oznacza to, że 100 proc. Waszych wpłat pokrywa 100 proc. kosztów związanych z jego organizacją.

UWAGA! Do opłacenia udziału w Zimowej Wyprawie 2021 nie można wykorzystać bonu turystycznego.

Rezerwacja jest zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki w wysokości 500 zł za osobę.

Zaliczkę należy wpłacić nie później niż w ciągu 5 dni, licząc od dnia otrzymania potwierdzenia o dokonaniu rezerwacji. Brak wpłaty w tym terminie powoduje automatyczne wygaśnięcie rezerwacji.

Wpłata pozostałej kwoty następuję najpóźniej do 4 grudnia 2020 (I turnus) lub 11 grudnia 2020 (II turnus).

W przypadku konieczności odwołania Zimowiska z powodu sytuacji epidemiologicznej i/lub decyzji władz państwowych zwrot opłaty będzie możliwy z potrąceniem 5% całości należności (112,95 zł). Kwota ta pozwoli nam na minimalne zabezpieczenie zobowiązań oraz pokrycie kosztów administracyjnych.

Rezerwacja udziału w projekcie oznacza akceptację Regulaminu projektu Zimowa Wyprawa 2021.

ZGŁOSZENIA

Aby zgłosić chęć udziału w Zimowej Wyprawie 2021 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online.

W ciągu kilku dni od zgłoszenia na podany w zgłoszeniu adres mailowy wysyłamy informację o dostępności miejsca i jego zarezerwowaniu lub informację o wpisaniu na listę rezerwową.

ŚNIEGÓWKA ADAPTACYJNA

19 grudnia 2020 roku zapraszamy wszystkie dzieci, które wezmą udział w Zimowej Wyprawie oraz ich rodziców do wspólnego spotkania jeszcze przed wyjazdem.

Zależy nam na tym, by dzieci i wychowawcy mogli spotkać się wcześniej oraz żebyście Wy (Rodzice) mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Nasze doświadczenie wskazuje, że udział w spotkania pomaga całej rodzinie przygotować się do wyjazdu oraz sprawia, że rozstanie z rodzicami jest dla dziecka łatwiejsze.

Ważne dla nas jest:

 • spotkanie w całym gronie zimowiskowej społeczności dzieci i dorosłych,
 • integracja z rówieśnikami i poznanie wychowawców,
 • ustalenie w jaki sposób do czasu wyjazdu poszerzamy samodzielność dziecka: ubieranie, jedzenie, rozpoznawanie swoich rzeczy, proszenie o pomoc, zgłaszanie potrzeb – gdy coś przeszkadza, jest mokre, niewygodne czy doskwiera tęsknota…
 • przygotowanie do tygodniowej rozłąki – dzieci bez rodziców a rodzice bez dzieci,
 • porozmawianie o tym w jaki sposób wytłumaczyć dziecku zimowiskowe zwyczaje, rytm dnia i zasady (np. brak komórek, gier elektronicznych itd.),
 • zadbanie o Wasze dobre samopoczucie i pewność, że oddajecie dzieci w dobre ręce,
 • doświadczenie na własnej skórze, że współtworzenie dobrych warunków rozwoju dla dzieci to wspólna spraw i wspólna praca przed wyjazdem.

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

Istnieje możliwość wspólnego wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu w Zubercu i Korbielowie. Zapotrzebowanie na sprzęt będzie zbierane wśród zapisanych na Zimowisko osób w późniejszym terminie. Rodzice przekazują opłatę za wypożyczenie sprzętu wychowawcy w gotówce w dniu wyjazdu.

WAŻNE DOKUMENTY DO PRZECZYTANIA

KONTAKT

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej.

Błażej Puziak tel. 510 901 158

Weronika Paterova e-mail: obozy@polpietro.org