Na warsztat zapraszamy Rodziców Nastolatków, którzy chcą:

  • rozwinąć swoją wrażliwość rozumienia potrzeb Nastolatka,
  • nauczyć się dostrzegać niepokojące objawy u swoich dzieci,
  • dowiedzieć się jak wspierać Nastolatka, który przeżywa trudną dla niego sytuację.
Jak wskazują ostatnie badania coraz więcej Nastolatków doświadcza różnych trudności psychologicznych. Zmieniający się świat i duża presja otoczenia ma znaczący wpływ na dobrostan fizyczny i psychiczny młodych ludzi. To niezwykle ważne, żeby Nastolatki spotykały na swojej drodze dorosłych, którzy zauważą wysyłane przez nich sygnały S.O.S i będą próbować udzielić im wsparcia. W trakcie warsztatu “Nastolatek w kłopocie. Jak rozmawiać o kłopotach z dorastającymi dziećmi” będziemy uczyć się rozpoznawać niepokojące objawy oraz rozwijać umiejętności rozmawiania o kłopocie z Nastolatkiem.

 

Tematy poruszane podczas spotkania:

1. Czy to na pewno kłopot? Jakie trudności przeżywają Nastolatki i jak o nich mówią.

2. To dla mnie ważne. Doświadczanie kłopotu, a charakterystyka okresu dojrzewania.

3. Jak rozpoznać? Po czym rodzice mogą rozpoznać, że w życiu ich dziecka dzieje się coś niepokojącego.

4. Posłuchaj mnie. Jak poprowadzić rozmowę z Nastolatkiem, doświadczającym trudnej sytuacji.

5. Moje dziecko ma kłopot. Gdzie ładować akumulatory gdy jestem Rodzicem Nastolatka.

 

Kiedy i gdzie?

Warsztat odbędzie się w sobotę 25 stycznia 2020 w godzinach 10:00 – 18:00. Spotykamy się w Warszawie przy ul. Twardej 1.

W trakcie warsztatu przewidziano 1 – godzinną przerwę na obiad. Stowarzyszenie nie zapewnia obiadu. Zapraszamy do skorzystania z pobliskich lokali gastronomicznych. W opłatę za udział wliczone jest natomiast korzystanie z kawy, herbaty i wody podczas krótkich przerw.

 

Prowadzący

Błażej Puziak

Jestem psychologiem, trenerem i psychoterapeutą w trakcie 4 – letniego szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Ukończyłem Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA.

Przez 5 lat pracowałem w jednym z warszawskich liceów. Na co dzień pomagałem młodym ludziom doświadczających trudności szkolnych, rodzinnych, obniżenia nastroju lub zaburzeń odżywania. Obecnie pracuję w wolnym Liceum Astrid gdzie wspieram nastolatków uczących się poza szkołą – w edukacji domowej.

Od 10 lat współpracuję z Fundacją Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych. Jestem współtwórcą Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn. Prowadzę szkolenia dla wychowawców i osób pracujących z dziećmi oraz warsztaty dla rodziców.

W Stowarzyszeniu Półpiętro zapraszam na: • psychoterapię indywidualną młodzieży i dorosłych, • psychoterapię grupową młodzieży, • konsultacje psychologiczne, • konsultacje dla rodziców, • autorskie programy rozwoju osobistego.

W pracy terapeutycznej wierzą w ogromną rolę relacji budującej się między osobami. Jestem przekonany, że ciekawość drugiego człowieka i wspólne poszukiwanie rozwiązań może pomóc wprowadzać trwałe zmiany w życiu.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Bilety

Koszt udziału w warsztacie to 195 zł za osobę.

Organizatorem warsztatu jest Stowarzyszenie Pracownia Aktywnego Działania “Półpiętro”. Warsztat jest działaniem non – profit. Oznacza to, ze wszystkie Państwa wpłaty są przeznaczane na jego zorganizowanie.

Potwierdzenie udziału w warsztacie jest wykupienie biletu. W przypadku rezygnacji z udziału opłata za bilet nie podlega zwrotowi.

KUP BILET

Stowarzyszenia zastrzega sobie prawo odwołania warsztatu w przypadku nie zebrania się odpowiedniej liczby uczestników (min. 8 osób).

 

Kontakt

Błażej Puziak, tel. 606 897 518 e- mail: pracownia@polpietro.org